"Kde k dechovce přízeň a láska, tam doma je i Sedmikráska"

Představení

Malý dechový soubor „SEDMIKRÁSKA“ interpretuje skladby a lidové písničky nejen z rodných Jižních Čech, ale chce obsáhnout ve svém repertoáru všechny významné hudební skladatele tohoto žánru, od pana Vacka po Vejvodu, Fuku a další, přes moravské skladatele, písně ze slovenských krajů a také skladby zahraničních autorů. 

Byla založena v roce 2010 a od této doby je vedena stávajícím kapelníkem Pepou Boháčem. Osm vyspělých hráčů, kteří mají převážně absolutorium hudební konzervatoře nebo vysoké školy a dva sólisté zpěvu, představují ve svém složení a přímo na míru šitými úpravami pestrobarevný hudební soubor, který je schopen uspokojit i náročné posluchače. 

Důležitým faktorem pro výběr repertoáru je vždy oblíbenost té které skladbičky, její zpěvnost a moment přesvědčení, že si uvedenou melodii budou jakoukoli formou notovat přítomní posluchači, o které jde vždy na prvém místě. 

Proč SEDMIKRÁSKA?

Zdálo se nám to libozvučné a ve svém základním repertoáru má minimálně obsaženo sedm krásných rytmů, se kterými se běžně setkáváme (polka, valčík, mazurka, tango, walz, slow a cha-cha). Zajímavou částí koncertů bývají i sólová vystoupení jednotlivých hráčů na své nástroje a interpretace moderních titulů. 

A co je devizou SEDMIKRÁSKY?

Při zachování úcty ke klasickým veličinám dechovkového světa, dáváme také veliký prostor novým autorům a jejich písním, zejména těm, které vycházejí ze základních tradic a hodnot našich zemí. Celý soubor si více než jiného vždy přeje, aby koncert „SEDMIKRÁSKY“ dobře dopadl a posluchači si třeba i všechny písničky zazpívali společně s našimi sólisty.